Betonpres

Tvarovka prostupová pro anténní stožár dn 18-78 mm

Popis

Tato speciálně vyvinutá tvarovka se používá pro snadný a bezpečný prostup tyčí a stožárů o Ø 18 - 78 mm. Výrobek se skládá ze základní betonové prostupové tvarovky a plastového adaptéru o průměru 18-78 mm pro plynulý, estetický a bezpečný přechod střešního pláště ke stožárům držícím anténu či podobná zařízení. Rozsah použití tvarovky pro sklon střechy od 15° do 40°.

Jedná se o velmi jednoduché, elegantní a systémové řešení. Tvarovka nahrazuje jiná esteticky či technicky neuspokojivá řešení, avšak netvoří fixační bod stožáru.

povrchové úpravy
a barevné varianty

K dispozici ve všech barevných variantách
a povrchových úpravách

Kontaktujte nás
Materiál probarvený beton s povrchovou úpravou
Užitný sklon střechy 15° - 40°
  1. V místě, kde je požadován prostup střešním pláštěm jednoduše vyměníme tašku základní za tvarovku prostupovou. Tuto tvarovku pak zafixujeme ke střešní lati vrutem 4x60 mm.

  2. Plastový adaptér seřízneme ruční pilkou s jemným zubem na požadovaný průměr prostupu adaptérem. 

  3. Pro sklon střechy od 15° do 30° nasadíme adaptér kratší stranou směrem k čelu tvarovky. Pro sklon střechy od 30° do 40° musíme adaptér otočit.

  4. Nakonec osadíme stožár skrz tvarovku s adaptérem. Netěsnosti mezi stožárem a adaptérem dotěsníme.

POZN.: Tvarovka prostupová nemá funkci kotvícího bodu pro anténní stožár.

Související produkty

Střešní příslušenství

Kompletní řešení pro všechny detaily střechy

Prosvětlení a řešení prostupů

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.