Detail společnosti

Jsme ryze česká rodinná
společnost

I když naše společnost za bezmála třicet let pořádně vyrostla, pořád se držíme stejných principů a hodnot. Nejdůležitější z nich je pro nás kvalita. Ta se v první řadě odráží v tom nejdůležitějším – našem výrobku a jeho životnosti. Chceme, aby váš rodinný dům chránila střecha, která vydrží a na kterou se můžete spolehnout.

Záleží nám také na tom, aby vaše střecha z našich tašek byla hezká na pohled. Prostě taková, jakou si váš moderní a elegantní domov zaslouží. Proto se soustředíme na design našich produktů, jejich barvu nebo povrchovou úpravu. Sortiment připravujeme v různých provedeních. Tak aby si lidé mohli vybrat, jestli sáhnou po naší špičkové řadě, nebo dají přednost ekonomičtější variantě. Případně půjdou zlatou střední cestou. Pro spoustu lidí je právě tahle varianta optimální.

Betonpres znamená kompletně řešený střešní systém s vysokou kvalitou a 30letou zárukou na krytinu.

To ale není všechno. Kvalita pro nás znamená víc než jen vynikající produkt – ať jde o betonovou střešní tašku, betonové tvarovky či nejrůznější příslušenství pro vaši střechu. Výrobky podle nás musejí vznikat rozumně, s ohledem na prostředí, ve kterém žijeme. Ekologicky. Proto si zakládáme na tom, že je naše výroba citlivá k životnímu prostředí. To se týká surovin, které používáme, energií, které při výrobě spotřebujeme, i obalových materiálů.

Říkáme, že na českou střechu patří česká taška. Naše střešní tašky vyrábíme v jižních Čechách a odtud je rozvážíme našim zákazníkům. Je pro nás důležité, aby i distribuce a skladování našich výrobků byly jednoduché a s minimální zátěží pro přírodu.

Tohle vše máme každý den osobně pod kontrolou.
Tohle vše vám garantuje rodinná firma s kohoutem ve znaku.

 

Historie společnosti

2023

Slavíme 30 let!

Narozeniny, výročí… Jsou to chvíle, kdy se můžeme ohlédnout zpět a plně si uvědomit, co vše se nám podařilo udělat, vylepšit a dokončit. Na řízení rodinné společnosti založené bratry Eduardem a Miroslavem se podílejí i čtyři jejich synové. Ve firmě s plně automatizovanou výrobou pracuje 60 lidí, ale třeba také tucet robotů. K výročí jsme připravili celorepublikovou soutěž, ve které mohou lidé vyhrát kompletní střechu v hodnotě 330 tisíc korun!

2021

Kohoutovy zlaťáky a 3D tisk

Spustili jsme nový věrnostní program pro pokrývače a realizační firmy pod názvem Kohoutovy zlaťáky. Střešní tašky už nestříháme mechanicky, ale digitálně řízeným dvojitým nožem poháněným servomotory. Díky nové technologii zbývá mnohem méně odpadu než dříve. Koupili jsme první 3D tiskárnu a spustili vlastní vývoj a výrobu plastových výrobků.

2020

Rok plný desítek

Začali jsme vyrábět kompletní značkové střešní příslušenství, ke kterému dáváme minimálně 10 let záruky. Naše firma od spuštění nového typu výroby v roce 2012 zdesetinásobila svůj obrat. Nasadili jsme roboty také na zbylá extrudovací pracoviště na betonové tvarovky vyráběné touto metodou.

2019

Robot

Do „služby“ u Betonpresu nastoupil první robot. Ubral nám spoustu namáhavé ruční práce.

2018

Kapacita roste

Výrobní kapacity jsme zvýšili o 100 % a skladovací prostory narostly dokonce o 130 %. Vše s jediným cílem – být pro naše zákazníky silným a spolehlivým partnerem. Vzniklo také nové zázemí pro zaměstnance a školicí prostory. Paralelně jsme dotáhli změnu značky do podoby, jak ji znáte nyní.

2017

Nová tvář Betonpresu

S růstem firmy se zvyšovaly také požadavky na její prezentaci. Začínáme proto pracovat na celkové změně firemního vizuálního stylu a pouštíme se do rebrandigu. Na trh také uvádíme první značkové paropropustné fólie s 10letou zárukou.

 

2016

Plnou parou vpřed

Netrvalo dlouho a továrna jela naplno, a dokonce více než jen to. Opět jsme totiž dostali na hranici původně plánované kapacity. Museli jsme tak začít uvažovat nad novým projektem: výrobní a skladovací kapacity bylo nutné znovu navýšit.

2013

Rosteme a školíme

Hned první rok po spuštění nové technologie jsme vyrobili a dodali zákazníkům přibližně 2,3 milionu střešních tašek, což představuje asi 1000 až 1300 pokrytých rodinných domů. Maximální kapacitu výrobní linky jsme tím sice vytížili ani ne z poloviny, tento rychlý nárůst výroby ale předčil naše očekávání. Zároveň jsme uskutečnili první úspěšnou sérii technických školení pro pokrývače.

2012

Vyrábíme automaticky

Co jsme před dvěma lety započali, v tomto roce vyvrcholilo. Spustili jsme zcela novou, a především kompletně automatickou výrobní linku v nově vybudovaných výrobních prostorech.

2010

Mládí vpřed!

Začala celková restrukturalizace naší společnosti, včetně postupného zapojení mladé generace do jejího fungování. Také se pouštíme do výstavby nových výrobních hal. A zahajujeme jednání o zavedení plně automatické švédské technologie od ABECE.

2008

Pořizujeme technologii pro budoucnost

Na konci první dekády 21. století jsme rozběhli spolupráci se švédskou strojírenskou a technologickou společností ABECE AB. První stroj na tvarovky okrajové nahradil stařičké italské zařízení s velkým podílem manuální práce. Tohle severské partnerství nás od té doby neustále pomáhá posouvat dál. Stroj ze Švédska mimochodem funguje dodnes, byť v modifikované verzi.

2003

V plném lesku

Na trh jsme uvedli nové řady tašek s lesklým povrchem. Jsou odolnější proti mechu i nečistotám. Prodávali se pod obchodním názvem FRIZURA. Dnes podobným výrobkům říkáme EXCLUSIV. Tahle řada je technicky vyspělejší než tehdejší produkce.

1995

Dvakrát tolik

Firma fungovala tak úspěšně, že bylo potřeba rozšířit výrobu. Až na dvojnásobek. V polovině 90. let se prodávaly tašky zejména bez povrchové barevné úpravy, pouze z čistého nebo probarveného betonu a s matnou povrchovou úpravou. Továrna v Kočíně dokázala vyrobit až 1 milion tašek ročně, což představovalo zhruba 450 až 500 střech na českých rodinných domech.

1994

Lisujeme střešní tašky

Počátkem roku už bratři Poncové vyráběli střešní tašky pod značkou Betonpres. Sice velmi často vlastníma rukama, ale úspěšně. Střešní krytina šla hned od začátku velmi dobře na odbyt.

1993

Vznikla rodinná firma

Firmu založil Miroslav Ponec s několika známými, ti však z projektu poměrně rychle vycouvali. Miroslav tak ke svému nápadu přizval svého bratra Eduarda. Projekt rozběhli společně a firma zůstala v rodině.

Jak Betonpres ke kravínu přišel?

Továrnu Betonpresu najdete v jihočeské obci Kočín nedaleko Týna nad Vltavou v místech, kde kdysi stával kravín. Objekt kravína se měl původně bourat, dokonce již existoval demoliční výměr. Ale slovo dalo slovo a namísto bourání se začalo budovat.

Máme Esmeraldu

Stroj na betonové tašky jsme nejprve zkoušeli postavit vlastními silami. Byla to náročná, drahá, a nakonec i slepá cesta. Shodou šťastných okolností jsme se ale dostali k projektu zbrusu nového stroje z hodonínských cihelen. Na Esmeraldě, jak jsme stroj i kvůli zelené barvě nazvali, jsme vyráběli tašky dlouhá léta. Až do roku 2012!

Krytina BETONPRES splňuje všechny požadavky ČSN EN 490 a lze ji bezpečně použít
ve všech nadmořských výškách.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.