Betonové tvarovky

Betonové tvarovky

Kvalitu střešní krytiny od Betonpresu poznáte podle dlouhé životnosti, schopnosti odolat rozmarům počasí i podle barevné stálosti. Co platí pro střešní tašky, s tím můžete počítat i u všech našich tvarovek. Také ty vyrábíme z jemnozrnného probarveného betonu v několika typech a ve škále barevných provedení – ať už se jedná o půlené a okrajové tvarovky nebo hřebenáče. Kde je to nutné, betonový základ doplníme plastovou součástí se shodnou povrchovou úpravou, která pomáhá optimálně řešit daný problém – jde například o adaptéry pro prostup antény nebo komínku pro odkouření turbokotle.

Osvědčené doplňky betonové střešní krytiny

Základ, kterým je betonová střešní krytina Exclusiv, Optimal a Economic, rozšiřujeme sortimentem doplňků zabezpečujících kompletní funkčnost a kvalitu střechy. Přitom ale dbáme na zachování její estetické stránky. Betonové tvarovky vyrábíme s využitím našich osvědčených technologií, které již bezmála tři desítky let vylepšujeme. I to je jedna z charakteristik rodinné firmy Betonpres.

Naše speciální tvarovky pro vaši střechu

Nášlapná tvarovka je jednoduchým řešením pro případy, kdy je potřeba mít dobrý přístup k nejrůznějším prvkům umístěným na vaší střeše, aniž by bylo nutné zasahovat do pláště střechy. Pomoci může jednoduchý nášlap pro jednu nohu nebo stoupací plošina umístěná na dvě tvarovky.

Potřebujete, aby vaší střechou snadno prošla tyč nebo stožár? Pak určitě využijte naši prostupovou tvarovku pro anténní stožár. Speciálně vyvinutá tvarovka je betonová s plastovým adaptérem umožňujícím prostup tyče o průměru 18–78 mm, doplněná o těsnící manžetu proti vodě. Elegantní řešení s jednoduchou montáží.

Střecha s více plášti potřebuje odvětrání vzduchové mezery mezi jednotlivými vrstvami. Tuto službu dokonale zajistí odvětrávací tvarovka zamezující akumulaci vlhkosti ve střešním plášti. Tvarovka tyto nežádoucí jevy bezpečně odvětrá ze vzduchové vrstvy mezi plášti.

Co umí prostupová tvarovka pro odkouření turbokotle? Majitelé rodinných domů ji používají pro snadný a bezpečný prostup komínku odkouření skrz střešní plášť. Výrobek se skládá ze základní betonové prostupové tvarovky a plastového adaptéru o průměru 100 nebo 125 mm. I zde jsme dbali na kvalitu technického řešení, jakož i na estetiku tvarovky.

Spočítejte si střechu…

Betonové tašky. Betonové tvarovky. Střešní příslušenství a další doplňky… Ale jak si spočítat kompletní spotřebu materiálu na svou novou střechu? Použijete naši online kalkulačku. Vydejte se na cestu k vaší nové střeše.

Více informací

VÝHODY TAŠEK BETONPRES

Drážka tašky

Veškerá voda vždy odteče na plochu střechy se všemi nečistotami. Nedochází k nadzvedávání tašek vlivem zmrzlé vody či k zanášení drážky usazováním nečistot.

Závěsný ozub

V důsledku minimalizace plochy styku tašky a latě, dochází v tomto místě k mikroventilaci a nepřenáší se vlhkost nebo vysoké teploty z betonové krytiny na latě. Tím je zabráněno degradaci latě.

Vyražený otvor ve vlně tašky

Otvor pro připevnění tašky je umístěn na vrcholu vlny, aby nedocházelo k průsakům vzlínající vody nebo vody zahnané větrem.

Trojité žebrování

Zamezuje zahánění sněhu nebo deště a zároveň zpevňuje přední část tašky.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.