Produkty

Betonová střešní krytina

Při výrobě betonových střešních tašek je pro nás rozhodující kvalita. Střechám a tomu, aby dokonale chránily domovy českých rodin, se naše společnost věnuje bezmála třicet let. Za tu dobu jsme pochopili, co lidé opravdu potřebují. Proto dbáme na to, abychom na trh dodávali střešní tašky, které odolají rozmarům počasí, vydrží desítky let, a přitom jsou velmi vkusné. Uvědomujeme si, že za dobrou střechou nestojí jen střešní krytina, ale také řada doplňků a příslušenství dotvářející celý střešní systém. Stejně důležitá je špičková práce sítě našich partnerů, kteří střešní tašky prodávají a pokládají. Velkou pozornost proto věnujeme spolupráci se specializovanými firmami a pokrývači a poradenským službám.

Střešní tašky z jižních Čech

Do nabídky rodinné firmy Betonpres patří tašky s hladkým povrchem v matné nebo lesklé povrchové úpravě. Tašky mají standardizované rozměry 420 x 330 milimetrů. Závěsná délka činí 398 milimetrů a výška profilu je 25 milimetrů. Střešní krytina od Betonpresu se hodí na všechny střechy s minimálním sklonem 10 stupňů.

Navzdory předsudkům betonová střešní krytina nemá výrazně vyšší hmotnost než pálené tašky. Jedna betonová taška váží 4,30 kilogramů. Zatížení střechy touto krytinou je při využití 10 kusů 43 kilogramů na metr čtvereční.

Výroba betonové krytiny

Základní betonové tašky vyrábí Betonpres z betonové směsi, konkrétně ze speciálně namíchaného písku, cementu, vody a kvalitního pigmentu. Dáváme si záležet na tom, aby naše střešní krytina a její produkce byly šetrné k životnímu prostředí. Proces výroby začíná smícháním směsi. Tu ve formě souvislého pásu lisujeme na hliníkové formy, následně rozdělíme na jednotlivé kusy střešních tašek. Naneseme vysoce odolnou povrchovou úpravu a připravíme je pro tvrdnutí. Po vytvrdnutí se tašky přepraví na druhý nástřik povrchové úpravy, k sušení, a nakonec se zabalí.

Co vám můžeme nabídnout? Střešní tašky z betonu s dvěma typy povrchových úprav. Jsou jimi tašky Exclusiv, Optimal. Betonové tašky Exclusiv jsou ideální pro budovy, které kladou velký důraz na estetiku, design a zvýšenou odolnost proti povětrnostním vlivům. Díky svým vlastnostem tuto variantu volí naši zákazníci nejčastěji a tvoří většinu našich prodejů. K taškám Optimal se často přiklánějí rodiny při stavbě svého domu a dalších staveb souvisejících s bydlením.

Výhody betonových tašek

Mezi největší přednosti betonové střešní krytiny patří její odolnost vůči počasí a teplotním výkyvům. Mráz ani voda jí neublíží. Uvádíme, že životnost našich tašek dosahuje minimálně 50–70 let. Není ale výjimkou, že se setkáváme i se betonovými střešními taškami, které vydrží 80 let či celé století.

Další důležitou vlastností naší střešní krytiny je vysoká odolnost proti hluku. Betonové tašky totiž tlumí zvuk dopadajících kapek deště či menších krup. Stejně tak dokáže při správné instalaci utlumit zvukové vjemy větrných poryvů a další rozmary počasí během celého roku.

Důraz klademe na to, aby naše tašky měly přesné rozměry, a aby se daly rychle a jednoduše montovat. Betonové střešní tašky nemají příčné vodní zámky, což je velkou výhodou i při rekonstrukcích.

K výrobkům od Betonpresu nepatří ale jen střešní krytina. Nabízíme také řadu střešního příslušenství. V naší nabídce naleznete například řešení pro hřebeny a nároží, odvětrání střešního pláště, zábrany proti sesuvu sněhu a mnoho dalších produktů.

Upozorňujeme také na širokou nabídku v sekci betonových tvarovek. Zde najdete kromě standardních půlených tvarovek třeba odvětrávací tvarovky či hřebenáče a další hřebenové tvarovky.

Více informací

Betonové tvarovky

VÝHODY TAŠEK BETONPRES

Drážka tašky

Veškerá voda vždy odteče na plochu střechy se všemi nečistotami. Nedochází k nadzvedávání tašek vlivem zmrzlé vody či k zanášení drážky usazováním nečistot.

Závěsný ozub

V důsledku minimalizace plochy styku tašky a latě, dochází v tomto místě k mikroventilaci a nepřenáší se vlhkost nebo vysoké teploty z betonové krytiny na latě. Tím je zabráněno degradaci latě.

Vyražený otvor ve vlně tašky

Otvor pro připevnění tašky je umístěn na vrcholu vlny, aby nedocházelo k průsakům vzlínající vody nebo vody zahnané větrem.

Trojité žebrování

Zamezuje zahánění sněhu nebo deště a zároveň zpevňuje přední část tašky.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.