Betonpres

Odvětrávací komplet dn 100 a 125 mm s flexi hadicí vč. prostupového límce

Popis

Celý odvětrávací komplet je z UV stabilizovaného plastu a obsahuje tvarovku ve tvaru tašky základní, odvětrávací komínek s kloboučkem, lapač kondenzátu s vyvedením na střešní plášť a pružnou spojku odvětrání o délce 670 mm ∅ 100 mm a ∅ 125 mm.

 

Předností tohoto odvětrávacího kompletu je rychlá a snadná montáž s možností jednoduchého a bezpečného napojení na paropropustnou fólií při prostupu skrz tepelnou izolaci. Umožňuje nastavení sklonu od 15° do 60° a vyznačuje se zvýšenou schopností odolávat tlaku sněhu a silnému větru díky protilehlému ozubení, které tvoří bezpečnou aretaci.

Kontaktujte nás

Materiál:

vysoce UV stabilizovaný polypropylen

Sada obsahuje:

- odvětrávací tvarovku s lapačem kondenzátu

- odvětrávací komínek

- prostupový límec paropropustnou fólií 

- kovová spona

- pružná spojka odvětrání o délce 670 mm ∅ 100 mm a ∅ 125 mm

Návod k montáži odvětracího kompletu

1. Nejprve položíme tašku s odvětrávacím kompletem na střechu a obkreslíme rouru na fólii.

2. V případě bednění obkreslené místo vyřízneme i s fólií, dané místo zabrousíme a očistíme pro lepší průchod roury. U samostatné fólie pouze vyřízneme kruh. 

3. Do vyříznuté a začištěné díry nasadíme prostupový límec tak, aby nátrubek směřoval do interiéru, nasadíme závitový talíř a dotáhneme. Mezi límec a závitový talíř se pečlivě zakomponuje fólie, aby napojení bylo vodotěsné. Pro maximální utěsnění doporučujeme mezi fólii a límec nanést těsnící tmel Omega Quilli.

4. Poté co je prostupový límec usazen, shora se do něj vsadí odvětrávací komplet a dole se na něj pomocé spony přitáhne flexi hadice, která se pčipojí na odvětrávací potrubí.

Detail odvětracího kompletu

Související produkty

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.