Odvaděč kondenzátu: novinka v portfoliu Betonpresu

Odvaděč kondenzátu: novinka v portfoliu Betonpresu

Společnost Betonpres přichází na trh se zcela inovovaným výrobkem z oblasti střešního příslušenství. Odvaděč kondenzátu je vhodnou investicí pro všechny stavaře a majitele domů, kteří chtějí zachovat dlouhodobou životnost stavby.

Problém kondenzace v nezateplených částech odvětrávacího potrubí začal zejména v posledních letech velmi rezonovat. Diskutuje se o něm mezi odborníky ze stavebnictví a je velkým tématem pro majitele rodinných domů. Kondenzace totiž může vyvolat řadu problémů. Jedním z nejtíživějších je poškození ventilátorů nebo digestoří a stropních konstrukcí tam, kde v místě instalace těchto zařízení. Existuje řada doporučených postupů, jak kondenzaci předcházet. Jde zejména o zateplení potrubí a zároveň odvod zkondenzované vody do odpadního potrubí.

Z toho důvodu Betonpres na trh uvádí nový odvaděč kondenzátu ve velikostech pro potrubí 125 a 160 mm. „Funguje na principu sběrací nádržky, která je rovnou napojená na hadičku pro odvod vlhkosti do odpadu. Jednou z hlavních výhod je, že odvaděč lze velmi jednoduše napojit na potrubí HT a KG, které se stále při výstavbě rodinných domů používá nejčastěji, a zároveň na koncovku flexibilní hadice odvětracího kompletu Betonpres,“ popisuje hlavní princip fungování nového střešního příslušenství Michal Ponec, marketingový ředitel společnosti Betonpres.

Česká výroba pomocí 3D tisku

Výroba odvaděče kondenzátu od Betonpresu je jedním z výsledků zavádění moderních technologií do produkce rodinné firmy. Specialisté z Betonpresu jej tisknou na vlastních 3D tiskárnách. Odvaděč kondenzátu je vyroben z kvalitního tištěného PETG (Glykolem modifikovaný Polyethylentereftalát), který je odolný vůči UV záření.

Proces výroby se skládá ze tří kroků. Prvním z nich je vytvoření 3D modelu sběrače kondenzátu v počítačovém programu. Následuje převod do specifického formátu a příprava instrukcí tzv. G-kódů pro tiskárnu. Mezi takové instrukce patří nastavení teplot trysek či pohyb motorů tiskárny. Třetí fází je tisk samotný. Finalizace sběrače spočívá v jeho výstupní kontrole, manuálním začištění a balení.

Odvaděč kondenzátu: Rychlá a jednoduchá montáž

Vzhledem k inovativnímu zpracování sběrače je jeho instalace bezproblémová. V místě, kde je třeba, se odvaděč kondenzátu umístí se sklonem cca 15°. Výpust musí směřovat směrem dolů. Následně se připojí zbývající hadice do odpadního potrubí. „Koupí odvaděče kondenzátu od Betonpresu nezískají zákazníci pouze sběrač, ale v balení nalezne rovnou odváděcí pružnou hadici se sponami pro snadné napojení,“ dodává Michal Ponec. 

Více informací jako například technické parametry či návod k použití naleznete ZDE.

Kondenzace v odvětrávacím potrubí může být nepříjemným společníkem. Pokud potřebujete s jejím řešením poradit, neváhejte se na nás obrátit. Kontaktovat můžete naše obchodní zástupce, nebo nám pošlete e-mail: info@betonpres.cz

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.