Trendy ve stavebnictví: Rekonstrukce střechy s využitím skládané střešní krytiny

Trendy ve stavebnictví: Rekonstrukce střechy s využitím skládané střešní krytiny

Než se lidé pustí do rekonstrukce střechy, často stojí před otázkou, jaký typ krytiny pro svou střechu zvolit. V Česku je dlouhodobě nejoblíbenější variantou skládaná střešní krytina. K důvodům, proč zdobí střechy většiny rodinných domů a dalších budov právě tento typ krytiny, je celá řada. Mezi ty hlavní patří dlouhá životnost, snadná pokládka i vysoká estetická úroveň – vybrat si dnes můžete z řady odstínů střešních tašek a dalších doplňků střešního systému.

Že české rodiny a firmy preferují skládanou střešní krytinu před velkoformátovými krytinami i před střechami tvořenými souvislou vrstvou, je fakt. V našem nejnovějším tipu jsme se rozhodli přinést souhrn hlavních výhod skládané střešní krytiny, zejména betonové střešní tašky. Projděte si klíčové argumenty, proč jít při rekonstrukci střechy právě touhle cestou.

6 výhod skládané střešní krytiny

1) Dlouhá životnost a trvanlivost: Betonová taška je známá pro svou dlouhou životnost. Může se pyšnit neuvěřitelnou výdrží, která dosáhuje 70–100 let. Tato vlastnost betonové střešní krytiny je zásadní – garantuje totiž střeše vysokou užitnou hodnotu. Jednorázový výdaj za kvalitní rekonstrukci střechy rozložený v čase se nakonec ukáže jako velmi dobrá investice.

2) Odolnost vůči zátěži: Lidé se někdy domnívají, že betonová střešní krytina má vysokou hmotnost a konstrukci střech tak nadměrně zatěžuje. To je ale velký omyl – praxe a technické výpočty ukazují, že hlavní zátěží pro střechu jsou povětrnostní vlivy – vítr, sníh, déšť... a právě těm čelí betonová střešní taška skvěle. Za pořádné bouřky je pak o něco větší hmotnost betonových tašek výhodou.

Při rekonstrukci střechy je tak nejdůležitější soustředit se na upravený a vyrovnaný krov, který zajistí optimální pokládku střešní krytiny. Zamezí se tak vzniku ‚vln‘, což má pozitivní vliv na celkovou životnost střechy i její odolnost vůči vnějším vlivům,“ vysvětluje Michal Ponec, manažer marketingu společnosti Betonpres.

V této souvislosti také připomíná výhody drážky na taškách s kohoutem ve znaku. Díky drážce vždy odteče veškerá voda na plochu střechy se všemi nečistotami. Nedochází k nadzvedávání tašek vlivem zmrzlé vody či k zanášení drážky usazováním nečistot.

3) Snadná pokládka: Skládaná střešní krytina přináší jedinečnou výhodu v podobě jednoduché pokládky. Betonové tašky nemají příčné vodní zámky a ani ty svislé nejsou příliš výrazné. Proto se velmi snadno pokládají (a případně také vyměňují). S betonovou střešní krytinou mají řemeslníci minimum práce, což zkracuje dobu rekonstrukce střechy. A v důsledku šetří i vaši peněženku.

  • Jak vybrat správnou firmu pro rekonstrukci střechy? Dočtete se v další naší aktualitě zaměřené na rekonstrukce.

4) Flexibilita při dodatečných úpravách: Nejste si jistí, zda nebudete časem potřebovat dodělat střešní okno? Chybějí vám protisněhová opatření? Zvažujete v budoucnu instalaci fotovoltaických panelů? Štěstí, že jste se rozhodli pro skládanou střechu! Všechny tyhle (a mnohé další) úpravy a opravy zvládnete bez nutnosti zasahovat do střechy jako celku. V případě potřeby se provádí pouze lokální rozkrytí, což minimalizuje zásahy do stávající konstrukce – vrtat skrz krytinu určitě nebudete.

5) Bez hluku a vibrací: Betonová krytina absorbuje zvuk dopadajících dešťových kapek a na akustiku domu nemají vliv ani případné větší větrné poryvy. Nepříjemné vibrace a hluk, který je spojený s jinými typy střešních materiálů, prostě se skládanou střešní krytinou nepoznáte.

6) All-in-One neboli Vše v jednom: S betonovou střešní krytinou nešlápnete vedle. Za třicet let na trhu jsme si v Betonpresu ověřili, co lidé na střešní krytině ocení, a právě tak se snažíme naše tašky vyrábět. Zákazníky těší jejich:

  • tvarová stálost,
  • dlouhá životnost,
  • minimální nasákavost (a tedy vysoká mrazuvzdornost),
  • nižší cena ve srovnání s jinými typy střešních krytin,
  • snadná údržba,
  • pevnost a možnost jednoduché opravy,
  • ekologická výroba.

To vše dělá z betonové střešní tašky atraktivní volbu pro majitele domů i investory. Bude stačit vaši střechu opravit, nebo přišel čas na její kompletní výměnu? Pokud právě stojíte před podobnou otázkou, mohla by vás pomoci lépe nasměrovat naše aktualita Rekonstrukce střechy: Jak postupovat, abyste ji zvládli v klidu.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.