Vyberte správnou firmu pro rekonstrukci střechy

Vyberte správnou firmu pro rekonstrukci střechy

Máte starší střechu, která už jeví známky opotřebení nebo je poškozená? Zatéká vám do domu nebo chalupy? Přestavujete dům a jeho součástí má být i obyvatelné podkroví? Pak je čas na rekonstrukci střechy! Ale jak vybrat kvalitního řemeslníka nebo tu správnou firmu, která odvede kvalitní práci a na výsledek se budete moci spolehnout dlouhá léta? Připravili jsme pro vás stručného průvodce s tipy, které vám pomohou při výběru dodavatele rekonstrukce střechy.

Tip 1: Osobní doporučení

Prvním krokem je poptat se ve svém okolí a získat osobní doporučení od rodiny, přátel, sousedů nebo kolegů, kteří mají zkušenost s rekonstrukcí střechy. Tato doporučení jsou mimořádně cenná, protože vám poskytnou informace z první ruky o zkušenostech s konkrétními pokrývači. Osobní doporučení je vlastně taková neplacená reklama, kterou firma nebo řemeslník získají jen díky tomu, že odvádí dobrou práci.

Tip 2: Získejte reference na pokrývače

Dejte tomu nějakou tu hodinku navíc a „vygooglujte“ si online recenze s hodnocením pokrývačů a stavebních firem ve vaší lokalitě. Pokud je v něčem internet opravdu dobrý, pak jsou to recenze na Googlu, Seznamu nebo Facebooku. I zde můžete získat užitečné, byť pochopitelně subjektivní informace přímo od lidí, kteří využili služeb od pokrývačů. Podívejte se na jejich hodnocení a zkušenosti a podle nich směřujte své další kroky.

  • Je pro vaši rekonstrukci střechy potřeba stavební povolení, ohlášení stavby, nebo nemusíte s úřady řešit nic? Otázku, na kterou není snadná odpověď, jsme se pokusili zodpovědět v aktualitě na našem webu.

Tip 3: Seznam pokrývačů s certifikátem

Spolehnout se můžete také na „stavovskou organizaci“. Cech klempířů pokrývačů a tesařů ČR nabízí seznam ověřených a certifikovaných odborníků v oboru střešních prací podle jednotlivých regionů ČR. Tenhle web vám může významně pomoci zúžit váš seznam potenciálních dodavatelů s puncem kvality a odbornosti.

Tip 4: Nabídka od více pokrývačů

Pokud si i po osobních a online referencích nebudete jistí, s kým do rekonstrukce střechy půjdete, vyžádejte si nabídky od 2–3 pokrývačů, kteří vás zaujali nejvíce. Oslovit více dodavatelů je standardní postup, ale i ten má svoje hranice – podle našich zkušeností nemá smysl kontaktovat více než tři firmy. Všechny vytipované dodavatele požádejte o nabídku na rekonstrukci střechy – konkrétní řešení vašeho problému:

  • Porovnejte nabídky a všímejte si přístupu jednotlivých firem a řemeslníků.
  • Získejte představu o rozsahu prací, použitých materiálech a cenách.
  • Neřiďte se pouze cenou, ale zvažte také kvalitu práce a profesionalitu dodavatele. Už to, jakým způsobem s vámi vybraní řemeslníci či společnosti komunikují, může napovědět, jak se zakázka bude vyvíjet.

Tip 5: Zvolte kvalitu a záruku

Při finálním výběru je důležité vzít v úvahu deklarované zkušenosti, reference a pak také poskytované záruky na práci. Zjistěte, zda „váš“ pokrývač poskytuje záruku na provedenou práci a jak dlouhá tato záruka je. Opravdu kvalitní pokrývači a stavební firmy často nabízejí záruky, které vás chrání i déle než 2 roky pro případy, když se objeví problémy s větším časovým odstupem po dokončení rekonstrukce.

Klíčovým faktorem při rekonstrukci střechy je také výběr správné střešní krytiny a dalšího materiálu. Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá – konzultace s odborníkem může zabránit zbytečným přešlapům. Co doporučujeme zvážit při výběru materiálu?

  • Životnost použitých materiálů
  • Obtížnost pokládky
  • Obtížnost a bezpečnost řešení detailů
  • Kvalitu a životnost doplňků a střešního příslušenství
  • Cenu

Rekonstrukce střechy je důležitým krokem k zajištění bezpečí vašeho domova a pohodlnému životu. Nenechte se prvoplánově svést nízkou cenou, ale o rekonstrukci střechy přemýšlejte komplexněji – zvolte kvalitního dodavatele s dobrými referencemi a zárukou na provedenou práci. S opravdovými profíky po vašem boku získáte dlouhodobou kvalitu. A klid na několik desítek let…

Pro další detaily si projděte naši aktualitu Rekonstrukce střechy: Jak postupovat, abyste ji zvládli v klidu.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.