Nová střecha? Váš domov ochrání nejlépe profesionální práce

Nová střecha? Váš domov ochrání nejlépe profesionální práce

Výrobci střešní krytiny svorně tvrdí, že životnost střechy se počítá na mnoho desítek let. Padesát s jistotou, ale ani stoletá střecha není výjimkou. Patří k nim i naše rodinná firma. Jenže také dodáváme, že jen kvalitní střešní tašky nestačí. Aby střecha plnila svou funkci, vstupuje do hry celá řada dalších faktorů. „Střecha je ucelený systém, kde záleží na každém detailu,“ zdůrazňuje Eduard Ponec, obchodní ředitel společnosti Betonpres.

střecha 

Možná to bude znít banálně. Ale naše mnohaleté zkušenosti ukazují opak: Pokud nechcete už za pár let u své nové střechy řešit zásadní rekonstrukci, spolupracujte od začátku s profesionály. Když váš pokrývač nepoužije na všech důležitých místech kvalitní a vhodný materiál či postup, může se stát, že budete už po pár sezónách střechu znovu rozebírat.

Dejte pozor na detaily

Ta nejslabší místa každé střechy jsou totiž v jejích detailech. Plochu vám, zjednodušeně řečeno, pokryje „každý“. Byť ani tenhle předpoklad vlastně není pravdivý. Na trhu se stále pohybuje spousta firem i jednotlivců, kteří například nejsou zvyklí střešní tašky kotvit a pouze je volně pokládají. Že máte problém, zjistíte s prvním silnějším větrným poryvem…

  • Sebekvalitněji udělaná střecha se neobejde bez poctivé a pravidelné údržby. I ta má svoje pravidla. Na co si dát největší pozor? Přečtěte si náš návod.

Mezi potenciálně problematická místa pak patří všechny spoje, přechody mezi střešní krytinou a doplňky včetně prostupů – pro televizní anténu, pro komín od kotle nebo třeba pro odvětrávání domu. Také proto jsme vyvinuli vlastní portfolio prostupových tvarovek a střešního příslušenství, které řadu detailů pomáhá řešit – může jít kupříkladu o prostup pro odvětrání turbokotle, o bezpečné chození po vaší střeše nebo protisněhovou ochranu.

Doplňková hydoizolace? Bez legrace!

A pak je tu izolace zabraňující tomu, aby se do konstrukce vašeho domu dostala voda. Doplňková hydroizolační vrstva (DHV) je pojistkou pro případy, kdy se vodě podaří vniknout pod střešní krytinu. Její výběr je nesmírně důležitý. „Klíčem pro výběr DHV je správné stanovení a dodržení třídy těsnosti,“ upozorňuje Eduard Ponec. Co přesně to znamená a jak vybrat správnou izolaci radíme v našem příspěvku Doplňková hydroizolační vrstva udrží vaši střechu suchou.

  • Že se na hydroizolační fólii šetřit opravdu nevyplatí, jsme psali v jedné z našich minulých aktualit.

Pomůže Cech pokrývačů

Vybrat správnou hydroizolaci a vyřešit všechna další kritická místa vaší nové střechy vám pomůžou profesionálové z oboru. Výběr toho pravého vám může usnadnit Cech klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky, stavovská organizace, na jejíchž webových stránkách najdete mimo jiné i firmy z vašeho regionu, které by svou práci měly odvést na patřičné úrovni. Tzv. inspektoři řemesel vám pak můžou pomoct s inspekcí či kontaktem na soudního znalce, pokud se dostanete do problémů.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.