Střešní příslušenství: inovovaná paropropustná fólie od Betonpresu

Střešní příslušenství: inovovaná paropropustná fólie od Betonpresu

Rodinná společnost Betonpres drží krok s trendem vývoje technologií a náladou na trhu. Neustálé změny nás motivují ke zdokonalování vlastních produktů. Velkým zdrojem inspirace jsou také názory a nápady našich zákazníků: odborníků na stavbu a rekonstrukce střech i českých rodin, které si budují nové bydlení. Tak vznikla také novinka mezi střešním příslušenstvím: paropropustná fólie Smart 240.

Paropropustné, nebo také difúzní fólie slouží jako doplňková hydroizolační vrstva pod skládané střešní krytiny. Jejím úkolem je řešit problém s vlhkostí: nedovolit vlhkosti z okolí (například větrem zahnaného deště nebo sněhu) dostat se do konstrukce. Zároveň ale umožnit vlhkosti z interiéru projít přes střechu mimo objekt.

Inovace pro snazší práci se střešní fólií

Střešní fólie tvoří pojistnou hydroizolační vrstvu střechy. Je určená k pokládce na volné krokve, tvarově stálou tepelnou izolaci nebo na dřevěné bednění. Z důvodu ochrany před UV zářením je třeba zakrýt fólii z obou stran do osmi týdnů od její pokládky. V jedné roli je 75 m2 fólie a je doplněna o systém integrovaných lepicích pásků tak, aby byl překryv 15 cm, což je důležité zejména po nižší sklony.

Oproti svému předchůdci, monolitické paropropustné fólii s nižší gramáží 200 g/m2, má naše novinka zažehlenou zpevňující spodní vrstvu. Při montáži již nedochází k nepříjemnému zachytávání o vazníky či latě a uchycení fólie je o poznání jednodušší.

Změnilo se i zbarvení. Fólie Smart 240 je nyní světle šedá místo černé. S touto fólií se pokrývačům mnohem lépe pracuje zejména při slunných letních dnech,“ říká Michal Ponec, manažer marketingu společnosti Betonpres.

Výhody střešní fólie od Betonpresu

Difúzní fólie je vyrobena z termoplastického polyuretanu, který se nanáší na netkanou vrstvu technické vlákniny. Nabízí vysokou odolnost proti mechanickému poškození při pokládce a vůči UV záření i vysokým teplotám. Mezi další přínosy střešní fólie patří velká odolnost proti vlhkosti od impregnačních prostředků a olejům nejen z motorových pil. Pokud se střecha instaluje v bezpečném sklonu, odpadá s použitím fólie Smart 240 potřeba využití bednění.

Sbírejte zlaťáky i za nákup střešního příslušenství

Nákupem paropropustné fólie Smart 240 SK Duo získáte nejen spolehlivý prvek při stavbě nebo rekonstrukci střechy, ale také 3 zlaťáky za každý metr čtvereční do věrnostního programu Kohoutovy zlaťáky od Betonpresu.

Více informací o novinkách, aktuálních cenách a produktech z jižních Čech naleznete v aktualizovaném katalogu produktů značky Betonpres.

Paropropustná fólie

 

 

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.