Lepicí páska UNI 60 prostě drží

Lepicí páska UNI 60 prostě drží

Je vysoce přilnavá, odolná a pevná. To jsou tři klíčové vlastnosti jednoho z našich nejnovějších přírůstků v oblasti střešního příslušenství. Jednostrannou lepicí pásku UNI 60 uvítají především specialisté na pokrývání střech k lepení a opravám hydroizolačních paropropustných fólií. Pásku jsme navrhli tak, aby zajistila ochranu domů a staveb před vlhkostí za všech povětrnostních podmínek.

Jaké jsou její největší výhody? První z nich je adhezivita, tedy přilnavost pásky. Vysoká počáteční pevnost spoje napomáhá snadné a rychlé aplikaci při utěsňování přesahů, spojů a při opravách paropropustných membrán.

Malou, ale ne bezvýznamnou výhodou je také její šířka. Většina pásek na trhu má 5 cm do šířky. Naše univerzální páska je šesticentimetrová. I to zvyšuje pevnost a trvanlivost spoje,“ říká Michal Ponec, manažer marketingu společnosti Betonpres.

Díky své odolnosti a pevnosti je páska UNI 60 vhodná pro použití i v náročnějších podmínkách, jako jsou vysoké či nízké teploty nebo výrazně větrné či deštivé počasí. Pevnost membrány zajišťuje spunbondový (netkaný) polypropylenový nosič v kombinaci s polyakrylátovým lepidlem. Páska je odolná vůči vlhkosti a UV záření až po dobu 2 měsíců – profesionální pokrývači tak mají dost času dokončit svou práci, aniž by se snížila kvalita použitých materiálů.

  • Stavíte nebo opravujete střechu? Nešetřete na fólii! Paropropustné fólie jsou nezbytné pro správnou funkci střešní konstrukce. Umožňují proudění vzduchu a nedovolí vlhkosti dostat se do objektu.

Univerzálnost a vysoká kvalita zpracování lepicí pásky UNI 60

Další výhodou pásky je její univerzálnost. Lze ji totiž využít k lepení a opravám polypropylenových membrán Betonpres řady B.classic a zároveň i u vyšší řady SMART z termoplastického polyuretanu. Oba typy hydroizolační střešní folie se při stavbě či rekonstrukci střechy připevňují k bednění využitím sponek či hřebíků. I tyhle drobné skulinky je nutné utěsnit, ideálně právě s využitím odolné lepicí pásky, jakou je UNI 60.

Naše nová lepicí páska ale najde své uplatnění především u vertikálních spojů na problematických místech střechy, jako jsou úžlabí či nároží. Páska zajistí, že ochrana před vodou a vlhkostí zůstane dokonalá,“ doplňuje Michal Ponec.

Páska má příjemnou konzistenci a její vlastnosti zajišťují rychlé dokončení práce – lepicí páska UNI 60 tak šetří čas a zlepšuje produktivitu. Vyrábí se z materiálů nejvyšší kvality a splňuje vysoké standardy zpracování, na kterých si společnost Betonpres zakládá.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.