Tvarovka prostupová pro odkouření turbokotle

Tato speciálně vyvinutá tvarovka se používá pro snadný a bezpečný prostup odkouření turbokotle střešním pláštěm. Výrobek se skládá ze základní betonové prostupové tvarovky a plastového adaptéru o průměru 100 a 125 mm pro plynulý, estetický a bezpečný přechod střešního pláště ke komínku plynového kotle. Rozsah použití tvarovky pro sklon střechy od 15° do 40°.

Jedná se o velmi jednoduché, elegantní a systémové řešení. Tvarovka nahrazuje jiná esteticky či technicky neuspokojivá řešení.

Kontaktujte nás
Materiál probarvený beton s povrchovou úpravou
Užitný sklon střechy 15° - 40°

  1. V místě, kde je požadován prostup střešním pláštěm jednoduše vyměníme tašku základní za tvarovku prostupovou. Tuto tvarovku pak zafixujeme ke střešní lati vrutem 4x60 mm.

  2. V případě použití komínku o Ø 125 mm plastový adaptér seřízneme ruční pilkou s jemným zubem. Pro komínek o Ø 100 mm adeptér neupravujeme.

  3. Pro sklon střechy od 15° do 30° nasadíme adaptér kratší stranou směrem k čelu tvarovky. Pro sklon střechy od 30° do 40° musíme adaptér otočit.

  4. Nakonec osadíme komínek turbokotle skrz tvarovku s adaptérem. Přes adaptér navlečeme těsnící manžetu, která je součástí dodávky komínku turbokotle.

POZN.: Tvarovka prostupová nemá funkci kotvícího bodu pro komínek.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.