Tvarovka pro odvětrání Ø 125 - 150 mm

Tato speciálně vyvinutá tvarovka s odvětracím průřezem Ø 150 mm se používá pro různé potřeby odvětrání. Například místností, digestoře či kanalizace. Zajišťuje plynulý, estetický a bezpečný průchod skrz střešní plášť. Rozsah použití tvarovky je pro sklon střechy od 10° do 50°.

Součástí balení je spojovací materiál, těsnící prostupová manžeta zajišťující snadný a vodotěsný průchod doplňkovou hydroizolační vrstvou a připojovací flexibilní hadice pro napojení do potrubí. Hadice má na konci odstupňovaný adaptér pro napojení do potrubí Ø 125, 150 a 160 mm.

Jedná se o velmi jednoduché, elegantní a bezpečné řešení. Tvarovka nahrazuje jiná esteticky či technicky neuspokojivá řešení.

Kontaktujte nás
  1. V místě, kde je požadován prostup se podle přiložené šablony vyřízne ve fólii tvořící doplňkovou hydroizolační vrstvu (DHV) kruhový otvor pro spodní trubicovou část. Šablona se zavěsí za horní lať dle vyznačené perforace.
  2. Na spodní trubicovou část se navleče těsnící manžeta samolepící vrstvou směrem k DHV.
  3. Namísto tašky základní se položí tvarovka pro odvětrání a zafixuje se ke střešní lati vrutem 4x60 mm.
  4. Z těsnící manžety se odstraní krycí vrstva a následně se pečlivě přilepí na očištěnou paropropustnou fólii. Tím vznikne bezpečné vodotěsné napojení prostupu na DHV. Doporučujeme manžetu nalepit na koso rohem směrem k hřebeni.
  5. Nakonec se od spodu nasadí flexi hadice nacvaknutím jedné strany na betonovou trubicovou část. Druhou stranu hadice je nutné před napojením na odvětrávané potrubí seříznout na požadovaný průměr. Je nutné dodržet užitný sklon flexi hadice 15° - 90° a to v celé její délce.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.