Tvarovka odvětrávací

Při navrhování sklonitých víceplášťových střech je nutné zajistit dostatečné odvětrání vzduchové mezery mezi plášti, aby se zamezilo nadměrnému srážení vzdušné vlhkosti, která se do těchto míst dostává difuzí skrz střešní plášť.
Aby bylo odvětrání dostatečné je nutné užít minimálně 10 ks odvětrávacích tvarovek na 100 m2 plochy střechy. Odvětrání je ovlivněno sklonem střechy. Při sklonu do 25° - 45˚ a délce krokve do 10 m je nutné odvětrání min. 5‰ z plochy střechy. Pokládají se zpravidla do druhé řady od hřebene v pravidelných intervalech tak, aby byly rovnoměrně rozmístěny podle potřebného počtu větracích tvarovek daného výpočtem.

Kontaktujte nás
Materiál velmi kvalitní pigmentovaný beton
Povrch hladký matný / hladký lesklý
Délka 420 mm
Šířka 330 mm
Závěsná délka - l  398 mm
Výška profilu tašky - d 25 mm

 

Krycí šířka - Cw 300 mm
Hmotnost 6 kg
Spotřeba 10 ks/100 m2
Zatížení střechy 0,6 kg/m2
Plocha větracího otvoru  54 cm2

Pro správné odvětrání střešního pláště je třeba dodržet:

 

• Minimální nasávací otvor u okapu o rozměru 200 cm2 na 1 metr šířky střechy.
• 10 odvětrávacích tvarovek na 100 m2 střechy.
• Při sklonu střechy ≤ 16° je třeba užít zvýšené kontralatě na 6 cm.
• Dodržet správný postup při montáži střešních fólií.

 

V případě, že jsou na betonovou krytinu Betonpres kladeny zvýšené požadavky na vodotěsnost vyplývající ze sklonu střechy, konstrukčního řešení, využití, klimatických poměrů nebo místních podmínek, je nutné provedení doplňkových opatření.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.