Taška Betonpres Optimal

Řada střešních tašek Optimal se vyznačuje matnou povrchovou úpravou a pěti různými barevnými variantami. Střecha na rodinném domě od společnosti Betonpres může mít obvyklý cihlový odstín, ale stále populárnější jsou i jiná řešení – například višňová, tmavohnědá či břidlicově černá. Matná střešní krytina je vhodnou a často využívanou variantou pro moderní rodinné domy a také pro další stavby, na něž jsou kladeny vysoké kvalitativní i estetické požadavky.

Matná střešní taška Optimal

Střešní tašky Optimal s hladkým povrchem naše společnost vyrábí z vysoce kvalitního pigmentovaného betonu. Taška má standardní technické parametry s délkou 420 milimetrů, šířkou 330 milimetrů a závěsnou délkou 398 milimetrů. Krycí šířka jednoho kusu je 300 milimetrů. Hmotnost jedné střešní tašky pak činí 4,3 kilogramů.

Betonpres nabízí široké spektrum barevných odstínů matných tašek. Vybírat můžete mezi tradiční cihlovou, višňovou, červenohnědou, tmavohnědou nebo břidlicově černou. Tašky jsou vyrobeny z celobarevného materiálu, který předchází vyblednutí barev.

Samozřejmostí jsou také střešní tvarovky a hřebenáče, které dodáváme i ve variantě Optimal. Mají hladký matný povrch a na výběr máte ze stejných barev jako u střešních tašek. Hotová nová střecha působí celistvě, bez rušivých prvků o jiné barevnosti, a stavbě přidá na eleganci.  

Střešní krytina z jižních Čech

Všechny tašky v naší nabídce produkujeme sami ve výrobním závodě v jihočeském Kočíně u Temelína. Každý den si za cíl klademe produkovat střešní krytinu, která bude splňovat nejpřísnější nároky na kvalitu, zároveň ale bude šetrná k životnímu prostředí. Vybíráme proto jen ty nejlepší suroviny, zamýšlíme se nad energetickou úsporností výroby a nad nutností využívat obalové materiály.

Zaujala vás střešní taška Optimal a chcete vědět víc o aktuálních cenách?
Prohlédněte si náš ceník. Mimo cenové nabídky zde najdete i podrobnou technickou specifikaci střešních tašek i střešního příslušenství.

Podívejte se také na naše další typy střešních krytin: střešní taška Exclusiv.

Více informací
Kontaktujte nás
Materiál velmi kvalitní pigmentovaný beton
Povrch hladký matný
Délka 420 mm
Šířka 330 mm
Závěsná délka - l 398 mm
Výška profilu tašky - d 25 mm

 

Krycí šířka - Cw 300 mm
Hmotnost 4,3 kg
Spotřeba 10 ks/m2
Zatížení střechy 43 kg/m2
Bezpečný sklon 22°
Minimální užitný sklon 10° (Nutná doplňková opatření)

 

 

ORIENTAČNÍ LAŤOVÁNÍ A PŘIPEVŇOVACÍ PROSTŘEDKY

SKLON ORIENTAČNÍ ROZTEČ LATÍ PŘIPEVŇOVACÍ PROSTŘEDKY
10° - 16° 315 mm nepřipevňuje se
16° - 22° 320 mm nepřipevňuje se
22° - 30° 330 mm nepřipevňuje se
30° - 45° 340 mm nepřipevňuje se
45° - 60° 340 mm každá 3. taška se připevní vrutem nebo příchytkou tašky
60° - 75° 340 mm každá taška se připevní vrutem nebo příchytkou tašky
75° - 90° 340 mm každá taška se připevní vrutem i příchytkou tašky

1. Nezávisle na sklonu, je třeba připevnit vrutem každou okrajovou tvarovku a každou doplňkovou plastovou tašku příchytkou. Podrobnější informace viz.  technické informace.

2. Profil tašky Betonpres nedovoluje kladení do vazby. Betonové tašky rovné se středovým obloukem se kladou na střih s výjimkou detailů, kde je potřeba užití tvarovky půlené.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.