S Betonpresem na ryby

S Betonpresem na ryby

Trpělivost a zručnost, to jsou dvě vlastnosti, které nesmí žádnému pokrývači chybět. Stejně tak k jeho práci neoddělitelně patří i pobyt na čerstvém vzduchu, a to za téměř každého počasí. Tyto základní rysy se však netýkají jen specialistů na střechy, ale jsou příznačné i pro populární koníček řady našich zákazníků, pro rybaření. A právě pro ně jsme na přelomu září a října připravili rybářské závody. 

Jako rodinná firma z jižních Čech máme k rybaření blízko a věříme, že podporovat tento tradiční sport má smysl. Mimoto spojení Betonpresu a rybaření se osvědčilo už v minulosti, a proto jsme se tyto závody rozhodli premiérově uspořádat ve vlastní režii.

S dvacítkou soutěžících jsme se sešli na půli cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi, nedaleko obce Brloh u stejnojmenného Brložského rybníka. Druhý rybářský „mítink“ jsme pak situovali do západních Čech. Také soukromý rybářský revír Letinský rybník v okrese Plzeň-jih nabízel zhruba sedmihektarovou vodní plochu a možnost vytýčit zde zhruba desítku lovných míst, která během závodů rybáři využili.

   

Počasí vyšlo na jedničku. Letošní krásný podzim prohřátý slunečními paprsky podpořil beztak dobrou náladu všech závodníků. Setkání se ovšem netočilo jen kolem rybaření. „Našli jsme i chvíle, kdy jsme společně poseděli a v klidném duchu si nad dobrým jídlem, štamprlí a pivem poklábosili o životě,“ ohodnotil celé setkání Radek Radovesnický, manažer našeho obchodního týmu.

Během 24 hodin se závodilo ve třech kategoriích: Nejdelší ryba, Nejtěžší ryba a Celková délka všech ulovených ryb nad 50 cm. Pro podpoření sportovního soupeření jsme stanovili, že každý tým bude chytat na čtyři pruty s jedním návazcem a háčkem s protihrotem. Soutěžící měli povolený lov na položenou s délkou návazce 30 cm. Naopak pro ztížení boje s konkurenčními týmy bylo zakázané použití šokové šňůry, využívání krmítek a obalování olůvek. Vítězové každé kategorie vyhráli pohár a paletu tašek, jejíž odstín si mohli sami vybrat. S prázdnou však neodešel nikdo, všem účastníkům závodu jsme věnovali pamětní triko.

 

Děkujeme všem, kteří se závodů zúčastnili a věříme, že se budeme spolu moci opět brzy setkat – ať už při pracovním nasazení nebo při další neformální akci.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.