Betonpres pomohl rodině zasažené tornádem

Betonpres pomohl rodině zasažené tornádem

Restaurace U Sečkářů v Moravské Nové Vsi má krásnou novou střechu. Přitom jsou to dva roky od chvíle, kdy se touhle jihomoravskou obcí prohnalo tornádo a zůstala po něm nepředstavitelná spoušť. Kromě jiného poničená restaurace a zdemolovaný rodinný dům majitelů podniku. V rodině Sečkářových tornádo zanechalo rovněž tragédii v podobě smrti spolumajitele restaurace. Tenhle silný příběh má alespoň zčásti dobrý konec. Dva roky po neštěstí restaurace i přilehlý rodinný dům září novotou. Obě stavby přitom zdobí nové střechy. Ty rodině ze solidarity darovala společnost Betonpres.

Restaurace U Sečkářů je v rodině už 100 let. V období „před tornádem“ fungovala jako restaurační zařízení a zároveň plnila funkci centra dění v obci. Konaly se zde hodové zábavy, nejrůznější společenské i soukromé akce, oslavy svátků, výročí, svatby i pohřební hostiny. Na dva roky ale obec o svoje neoficiální centrum přišla. Rodina se musela vyrovnat se ztrátou svého člena, s materiálními škodami i s tím, že zde dne na den přišla o obživu.

Ohromně nám pomohli lidé. Solidarita po tom neštěstí byla neskutečná. Je úžasné vidět, jak se lidé v těžkých časech dokáží spojit. Pomáhala ale také obec nebo stát. A pak i soukromé firmy. Nedokážu vyjádřit, jak vděční jsme za darovanou střechu od Betonpresu,“ svěřuje se Pavlína Šottl Sečkářová, provozovatelka restaurace, jen několik dní po slavnostním znovuobnovení provozu.

Pomoc od Betonpresu? Dvě kompletní střechy

Naše rodinná firma začala ihned po katastrofě uvažovat o tom, jak postižené oblasti pomoci. Dar v podobě střešní krytiny na obnovu se nabízel. Otázkou bylo vytipovat někoho, komu by dar v podobě nové střechy pomohl nejvíc.

Na doporučení městského úřadu to byla právě rodina Sečkářových. Tornádo zasáhlo na různých místech s různou intenzitou. Na objektu hospody a na rodinném domě zanechalo snad největší paseku,“ říká David Hromas, obchodní zástupce společnosti Betonpres pro oblast jižní Moravy, a dodává, že rodinný dům přišel o celé horní patro. Z restaurace, kterou rodina začala provozovat v roce 1922, pak zbyly jen obvodové zdi.

Jaká konkrétní pomoc putovala z jižních Čech na jih Moravy? Jednalo se o střešní krytinu na dvě kompletní střechy. Betonpres přispěl celkem 7200 kusy základní tašky na střechu hospody a 1700 kusy střešní tašky na rodinný dům. Zboží do Moravské Nové Vsi vezly celkem tři plně naložené kamiony. Darované tašky mají moderní, břidlicově černou barvu v provedení Exclusiv s lesklou povrchovou úpravou – domu a hospodě tak dodávají elegantní vzhled.

Když jsme se o katastrofě na jižní Moravě dozvěděli, věděli jsme, že musíme nějakým způsobem pomoci. Naše firma je dlouhodobě postavena na rodinných hodnotách, na soudržnosti a společenská odpovědnost je součástí naší firemní kultury. Jsme rádi, že naše pomoc byla adresná a má zcela konkrétní dopad,“ uzavírá Michal Ponec, manažer marketingu společnosti Betonpres.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.