Betonpres

Paropropustná fólie B.Classic 140 SK DUO

Popis

Třívrstvá paropropustná střešní fólie je vyrobena ze dvou vrstev netkaného polypropylenu a funkční membrány, která zajišťuje vysokou paropropustnost a vodotěsnost podstřeší. Zvýšená odolnost proti roztržení přispívá k vyšší jistotě vodotěsnosti doplňkové hydroizolační vrstvy (DHV). Výrobek obsahuje speciální stabilizační přísady, které rozšiřují odolnost vůči UV záření. Zakrytí fólie je nutné provést z obou stran nejpozději do dvou měsíců od pokládky folie tak, aby byla chráněna před UV zářením. (Vhodná pouze pro suché impregnované dřevo)

Kontaktujte nás
Rozměry 1,5m x 50m = 75m2
Tloušťka cca. 0,6 mm
Hmotnost 140 g/m2
Třída hořlavosti E
Vodní sloupec W1
Max. síla tahu - podélné 270 (-85/+50)N/50mm

 

Max. síla tahu -příčně 210(-50/+50)N/50mm
Odolnost proti přetržení - podélně 160 (-30/+30)N
Odolnost proti přetržení - příčně 150 (-35/+35) N
sd- hodnota 0,02m (-/+0,019m)
Tepelná odolnost od -30°C do  + 80°C
Změna v % po umělém stárnutí  
Vodní sloupec W1
Max. síla tahu podélně/příčně 30% (ztráta)

 

• odolná proti dešti, proti větru
• UV-stabilita na přímém slunci 2 měsíce
• plně recyklovatelná
• trvalá ochrana dřeva i tepelné izolace
• neoslňuje
• nesklouzavý povrch

1)    Pokládka bez dřevěného bednění pro střechy třídy těsnosti 6

Střešní paropropustná fólie B Classic 140 se pokládá lehce prověšená přes krokve rovnoběžně s okapem. Fólie se přibíjí/sponkuje na krokve v překryvu mezi horním a spodním pásem na okrajích ze strany k hřebeni v rozmezí označeného okraje. Vertikální spoje musí ležet na krokvi zajištěny kontralatí. Doporučuje se zalepení vertikálních i horizontálních spojů pomocí těsnícího a lepícího tmelu B Classic, opravnou lepící páskou B Classic, nebo oboustranně lepící páskou B Classic. V případě fólie se systémem integrovaných lepících pásků SK DUO se horizontální spoje slepí těmito pásky.

2)    Pokládka s dřevěným bedněním nebo rozměrově stálou tepelnou izolací pro střechy třídy těsnosti od 3 do 5

Střešní paropropustná fólie B Classic 140 se pokládá na bednění rovnoběžně s okapem. Fólie se přibíjí/sponkuje na bednění v překryvu mezi horním a spodním pásem na okrajích ze strany k hřebeni v rozmezí označeného okraje. Vertikální spoje musí být zajištěny kontralatí. Vertikální i horizontální spoje musí být slepeny pomocí těsnícího a lepícího tmelu B Classic, opravnou lepící páskou B Classic, nebo oboustranně lepící páskou B Classic. V případě fólie se systémem integrovaných lepících pásků SK DUO se horizontální spoje slepí těmito pásky. V případě, že navržená střešní konstrukce spadá do třídy těsnosti 3, je nutné použít pásku pod kontralatě B Classic pro těsnění průrazů střešní fólie od kotvících prvků kontralatě.

3)    Řešení okapů

Řešení okapů je nutné řešit odtokem vody pomocí okapového plechu pod žlabem. Voda ze zahnaného deště a zavátého sněhu pak může bez problému odtékat.

4)    Hřeben střechy

Oblast hřebene střechy s tepelnou izolací vytaženou do vrcholu se uzavírá překryvem fólie. Tím je dosaženo okamžité ochrany proti pronikající vodě. U neizolovaných podstřešních prostorů popř. vnitřních izolací s provětrávanou mezerou je nutné prostor hřebene nechat otevřený. Fólie končí 3 cm před vrcholem hřebene, přičemž je potřebné překrýt 75 cm široký pás folie nad vrcholem hřebene, který se připevní na kontralať.

5) Štítový okraj střechy

V oblasti štítového okraje střechy je nutné přibít/přisponkovat fólii kolem poslední kontralatě tak, aby byla zakrytá a chráněná proti UV záření.

6) Řešení úžlabí střechy

Nejdůležitějším krokem v řešení úžlabí střechy je položení souvislého úžlabního pásu fólie směrem od hřebene k okapu.

7) Prostupy

Výřezy u střešních prostupů (odvětrací roury, střešní okna, komíny, atd.) musí být vyříznuty lichoběžníkově, volné části fólie je nutné upevnit tak, aby nemohl proniknout déšť ani sníh. K nalepení a utěsnění použijte těsnící a lepící tmel B Classic, opravnou lepící pásku B Classic, nebo oboustranně lepící pásku B Classic.

UPOZORNĚNÍ:

  • Při pokládce přímo na tepelnou izolaci nebo bednění musí být podklad čistý rozměrově a tvarově stálý, Výrobce neručí za mechanické poškození. Střešní paropropustná fólie B Classic 140 není vhodná k aplikaci na mokré impregnované dřevo. Impregnační látky na dřevo a ropné produkty mohou negativně ovlivnit vlastnosti fólie.
  • Střešní fólie nepřebírá funkci střešní krytiny. Střecha musí být zakryta střešní krytinou nejpozději 2 měsíce po položení střešní difuzní fólie B Classic 140.

Související produkty

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.