Betonpres

Odvětrávací komplet DN 100 a 125 mm s flexi hadicí vč. prostupového límce

Popis

Celý odvětrávací komplet je z UV stabilizovaného plastu a obsahuje tvarovku ve tvaru tašky základní, odvětrávací komínek s kloboučkem, lapač kondenzátu s vyvedením na střešní plášť a pružnou spojku odvětrání o délce 670 mm ∅ 100 mm a ∅ 125 mm.

 

Předností tohoto odvětrávacího kompletu je rychlá a snadná montáž s možností jednoduchého a bezpečného napojení na paropropustnou fólií při prostupu skrz tepelnou izolaci. Umožňuje nastavení sklonu od 15° do 60° a vyznačuje se zvýšenou schopností odolávat tlaku sněhu a silnému větru díky protilehlému ozubení, které tvoří bezpečnou aretaci.

Kontaktujte nás

Materiál:

vysoce UV stabilizovaný polypropylen

Sada obsahuje:

- odvětrávací tvarovku s lapačem kondenzátu

- odvětrávací komínek

- prostupový límec paropropustnou fólií 

- kovová spona

- pružná spojka odvětrání o délce 670 mm ∅ 100 mm a ∅ 125 mm

Návod k montáži odvětracího kompletu

1. Nejprve položíme tašku s odvětrávacím kompletem na střechu a obkreslíme rouru na fólii.

2. V případě bednění obkreslené místo vyřízneme i s fólií, dané místo zabrousíme a očistíme pro lepší průchod roury. U samostatné fólie pouze vyřízneme kruh. 

3. Do vyříznuté a začištěné díry nasadíme prostupový límec tak, aby nátrubek směřoval do interiéru, nasadíme závitový talíř a dotáhneme. Mezi límec a závitový talíř se pečlivě zakomponuje fólie, aby napojení bylo vodotěsné. Pro maximální utěsnění doporučujeme mezi fólii a límec nanést těsnící tmel Omega Quilli.

4. Poté co je prostupový límec usazen, shora se do něj vsadí odvětrávací komplet a dole se na něj pomocé spony přitáhne flexi hadice, která se pčipojí na odvětrávací potrubí.

Detail odvětracího kompletu

Související produkty

Odvod kondenzátu pro odvětrací komplet DN 125 mm

Umožňuje odvod vzniklého kondenzátu pomocí zachycovací profilované nádržky přímo ve sběrači kondenz…

Odvětrávací komplet DN 150 mm

Celý odvětrávací komplet je z UV stabilizovaného plastu a obsahuje tvarovku ve tvaru tašky základn…

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.