Odvětrací komplet DN 150 mm

Celý odvětrávací komplet je z UV stabilizovaného plastu a obsahuje tvarovku ve tvaru tašky základní, odvětrávací komínek s kloboučkem a s flexi připojovací trubicí ∅ 150 mm.

Předností tohoto odvětrávacího kompletu je rychlá a snadná montáž s možností jednoduchého a bezpečného napojení na střešní plášť při prostupu skrz tepelnou izolaci. Umožňuje nastavení sklonu od 10° do 50°.

Kontaktujte nás
Materiál Vysoce UV stabilizovaný polypropylen
Balení Set
Barevnost C / ČH / TH / A
Průměr pro napojení 125, 150 a 160 mm
Délka pružné hadice 750 mm
Užitný sklon 10° - 50°

 

Set obsahuje:

- prostupová tvarovka s lapačem kondenzátu

- odvětrávací nástavec

- připojovací nástavec

- flexi hadice Ø 150 mm dl. 750 mm

- těsnící prostupová manžeta zajišťující snadný a vodotěsný průchod

- spojovací materiál

 1. Nejprve se do plastové tašky nasadí černý připojovací nástavec, který se dopředu opatří těsnící manžetou.
 2. V místě, kde je požadován prostup se vyřízne ve fólii, tvořící doplňkovou hydroizolační vrstvu, kruhový otvor pro připojovací nástavec. Následně se jednoduše vymění původní taška základní za plastovou prostupovou tvarovku a ta se zafixuje ke střešní lati 2 přiloženými vruty.
 3. Z těsnící manžety se odstraní krycí vrstva a následně se pečlivě přilepí na očištěnou paropropustnou fólii. Tím vznikne bezpečné vodotěsné napojení prostupu na DHV. Doporučujeme manžetu nalepit na koso rohem směrem k hřebeni.
 4. Ve spodní části pod fólií se nasadí na připojovací nástavec přiložená flexi hadice, na kterou lze připojit různá potrubí o průměrech 125, 150 a 160 mm. Je nutné dodržet užitný sklon flexi hadice 15° - 90° a to v celé její délce.
 5. V případě možnosti výskytu zvýšeného množství kondenzátu je nutné připojit hadici přímo bez oranžového spojovacího kusu.
  1. Z hadice se sejme oranžový kus,
  2. na nástavec se předem nasadí přiložená hadicová spona, 
  3. následně se navleče hadice přímo na připojovací nástavec a připevní se hadicovou sponou.
 6. Nakonec se osadí komínek, který se následně vyrovná pomocí předinstalovaných libel a připevní 4 přiloženými lakovanými vruty.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.