Odvětrací komplet DN 150 mm

Celý odvětrávací komplet je z UV stabilizovaného plastu a obsahuje tvarovku ve tvaru tašky základní, odvětrávací komínek s kloboučkem a s flexi připojovací trubicí ∅ 150 mm.

Předností tohoto odvětrávacího kompletu je rychlá a snadná montáž s možností jednoduchého a bezpečného napojení na střešní plášť při prostupu skrz tepelnou izolaci. Umožňuje nastavení sklonu od 10° do 50°.

Kontaktujte nás
Materiál Vysoce UV stabilizovaný polypropylen
Balení Set
Barevnost C / ČH / TH / A
Průměr pro napojení 125, 150 a 160 mm
Délka pružné hadice 750 mm
Užitný sklon 10° - 50°

 

Set obsahuje:

- prostupová tvarovka s lapačem kondenzátu

- odvětrávací nástavec

- připojovací nástavec

- flexi hadice Ø 150 mm dl. 750 mm

- těsnící prostupová manžeta zajišťující snadný a vodotěsný průchod

- spojovací materiál

 1. Nejprve se do plastové tašky nasadí černý připojovací nástavec, který se dopředu opatří těsnící manžetou.
 2. V místě, kde je požadován prostup se vyřízne ve fólii, tvořící doplňkovou hydroizolační vrstvu, kruhový otvor pro připojovací nástavec. Následně se jednoduše vymění původní taška základní za plastovou prostupovou tvarovku a ta se zafixuje ke střešní lati 2 přiloženými vruty.
 3. Z těsnící manžety se odstraní krycí vrstva a následně se pečlivě přilepí na očištěnou paropropustnou fólii. Tím vznikne bezpečné vodotěsné napojení prostupu na DHV.
 4. Ve spodní části pod fólií se nasadí na připojovací nástavec přiložená flexi hadice, na kterou lze připojit různá potrubí o průměrech 125, 150 a 160 mm.
 5. V případě možnosti výskytu zvýšeného množství kondenzátu je nutné připojit hadici přímo bez oranžového spojovacího kusu.
  1. Z hadice se sejme oranžový kus,
  2. na nástavec se předem nasadí přiložená hadicová spona, 
  3. následně se navleče hadice přímo na připojovací nástavec a připevní se hadicovou sponou.
 6. Nakonec se osadí komínek, který se následně vyrovná pomocí předinstalovaných libel a připevní 4 přiloženými lakovanými vruty.

Novinky na váš e-mail

Přihlaste se k odběru novinek a nepropásněte tak výhodné nabídky či slevy, informace o školeních a informace o našich produktech.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.